Zbiorniki na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę wykonujemy z dbałością o każdy szczegół. Skomplikowany proces przygotowania konstrukcji i jej zamontowania realizujemy kompleksowo, aby zagwarantować maksymalną satysfakcję oraz wygodę naszym klientom. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone materiały. Beton klasy B-25 o przepuszczalności W8 zapewnia maksymalną trwałość i wytrzymałość mimo upływu lat czy też działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Aby zabezpieczyć konstrukcję, dodatkowo wzmacniamy beton profesjonalnymi środkami oraz wykorzystujemy proces wibrowania z dodatkiem plastyfikatorów i hydrouszczelniaczy.

Zbiorniki na deszczówkę w zestawie z płytą wierzchnią, kominkiem, wiekiem betonowym, pełną dokumentacją i gwarancją pisemną sprawdzą się w każdej sytuacji. Dostępne wymiary umożliwiają wybór dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji – od małych zbiorników 4 m3, po większe pojemności sięgające 12 m3, które będą niezastąpione na placach budowy oraz na terenie hal przemysłowych.

Zbiorniki na deszczówkę – bezpieczne i wytrzymałe

Zaletą zbiorników na deszczówkę z naszej oferty jest wzmocniona konstrukcja za pośrednictwem betonu zbrojonego stalą żebrowaną oraz dodatkowego zabezpieczenia od zewnątrz masą asfaltowo-kauczukową. Izolbet pozwala na uzyskanie betonu charakteryzującego się najwyższą jakością z zachowaniem jego maksymalnej szczelności i wytrzymałości w nawet najbardziej wymagających sytuacjach. Nie bez znaczenia pozostaje dokumentacja świadcząca o spełnieniu kryteriów bezpieczeństwa. Deklaracja zgodności, certyfikat PZH i aprobata techniczna ITB to opinie specjalistów, dzięki którym nasi klienci mają pewność, że zakupiony zbiornik na deszczówkę jest produktem najwyższej jakości.

Transport zbiorników na deszczówkę

Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, realizujemy zlecenia kompleksowo. Nasi pracownicy od początku do końca przeprowadzają wszystkie prace, co ma bezpośredni wpływ na szybką, bezproblemową instalację konstrukcji. Dbamy o to, aby zbiorniki na deszczówkę dotarły do Państwa terminowo, dlatego między innymi oferujemy tani transport łączony. Zlecenie dociera pod wskazany adres w ciągu 2-4 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia. Wykorzystanie samochodu ciężarowego z dźwigiem HDS gwarantuje bezpieczeństwo i maksymalny komfort. Transport łączony polega na dostawie zbiorników z możliwością przewozu kilku konstrukcji, dzięki czemu nie tylko koszt transportu jest niższy, ale również optymalizuje czas pracy i emisję dwutlenku węgla.

Zbiorniki na deszczówkę – FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zbiorników na deszczówkę. Być może rozwieją również Twoje wątpliwości!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opracowało program priorytetowy „Moja woda”, z którego możesz otrzymać dotację na zakup zbiornika na deszczówkę, jeśli jesteś osobą fizyczną, właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości, na jakiej znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny. Dotacja przewiduje zwrot 80 proc. kosztów kwalifikowanych instalacji, ale może wynosić maksymalnie 5000 zł na jedno przedsięwzięcie. Przeznaczona może być na zakup i montaż pojemników podziemnych i nadziemnych na deszczówkę o pojemności minimum 2 m3.

Wiele osób zastanawia się, czy koszt nabycia zbiornika na deszczówkę podlega odliczeniu od podatku dochodowego od osób fizycznych w rocznym zeznaniu podatkowym albo czy dotacja na zbiornik tego rodzaju powinna zostać uwzględniona w PIT. Dotacja jako taka, na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o PIT, jest wolna od podatku dochodowego, jeśli pochodzi z budżetu państwa lub z budżetów jednostek samorządu terytorialnego. Dotacja na instalację zbiornika na wodę deszczową nie podlega opodatkowaniu i nie należy jej wskazywać w swoim zeznaniu PIT.

W przypadku zbiorników na deszczówkę o pojemności do 10 m3 starostwa powiatowe nie powinny wymagać od inwestora pozyskania pozwolenia na budowę takiej instalacji. Nie ma jednak jednoznacznych przepisów, które by to warunkowały. Sądy administracyjne wielokrotnie orzekały, że uzyskanie zgody na budowę przydomowych zbiorników retencjonujących i gromadzących wody opadowe z terenu posesji prywatnej nie będzie wymagało pozwolenia na budowę. Możliwe jest to, że wymagane będzie zgłoszenie wykonania zbiornika na deszczówkę.

Chcąc uzyskać dofinansowanie zbiornika deszczówki w programie „Moja woda”, powinieneś założyć konto w portalu beneficjenta na stronie WFOŚiGW dla Twojego województwa. Po aktywacji profilu zaloguj się i skorzystaj z przygotowanej wersji cyfrowej wniosku o dotację. Pobierz i wypełnij aktywny formularz PDF wniosku o dofinansowanie. Sprawdź poprawność danych i wyślij go za pomocą skrzynki nadawczej dostępnej na portalu beneficjenta.

Możesz wybrać naziemny lub podziemny zbiornik na deszczówkę, betonowy lub wykonany z tworzywa sztucznego – wysokogatunkowego polietylenu. Powinien on charakteryzować się odpowiednią dla Ciebie pojemnością, dostosowaną do wielkości działki.

W przypadku naziemnych zbiorników na deszczówkę, podobnie jak podziemnych, ale o pojemności do 10 m3, zwykle nie ma potrzeby uzyskiwania pozwolenia na ich umieszczenie na działce. Wystarczy dokonanie zgłoszenia. Niemniej najlepiej dowiedzieć się, jakie są wytyczne dotyczące zbiorników na deszczówkę w Twojej gminie, by nie narazić się na oskarżenie o samowolę budowlaną.

Byś mógł efektywnie gromadzić wodę opadową w zbiorniku na deszczówkę, podłącz go do rynny spustowej. Możesz podłączyć w prosty sposób naziemny zbiornik na deszczówkę do rynny, wiercąc w niej otwór i wprowadzając do środka gumowe wkładki. To one będą odpowiadać za zbieranie wody opadowej. W nawierconej rurze spustowej montuje się zbieracz wody deszczowej, inaczej kolektor rynnowy. Powinien on znaleźć się na wysokości górnej krawędzi zbiornika. Możesz też odciąć część rynny i zastąpić ją zestawem zbieraczy.

Zbiornik na deszczówkę dobierz pod kątem wielkości powierzchni dachu, z którego będziesz gromadzić deszczówkę. Jeśli zależy Ci na zwiększonej wytrzymałości zbiornika, wybierz model betonowy, z wysokogatunkowego betonu. Wariant zbiornika podziemnego pozwala na gromadzenie deszczówki bez konieczności pogodzenia się ze zmniejszeniem estetyki swojej działki.

Przyjmuje się, że na każde 25 m2 powierzchni zbierania deszczówki zbiornik powinien móc przechowywać co najmniej 1 m3 wody. Chodzi tu o powierzchnię dachu budynku. Dalsze zwiększanie pojemności zbiornika na deszczówkę nie ma większego sensu, ponieważ nie wpłynie to na możliwość gromadzenia większej ilości wody.