Szamba betonowe Wrocław

Każde gospodarstwo domowe musi być przyłączone do sieci wodno-kanalizacyjnej. Nie wszystkie obszary na terenie Wrocławia mają dostęp do oczyszczalni. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym wyborem jest zastosowanie zbiornika bezodpływowego. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele produktów. Szamba betonowe, które oferujemy, mają różne wymiary i pojemności, dlatego z pewnością znajdziesz dla siebie idealny zbiornik.

Gdzie umiejscowić szambo betonowe? 

Zbiornik betonowy nie może być położony w dowolnej lokalizacji. Jego umiejscowienie na działce musi być maksymalnie przemyślane. Przepisy określają odległość szamba betonowego od domu. Zgodnie z ustawą w przypadku zbiornika o pojemności do 10 m3 musi być on usytuowany co najmniej 5 metrów od okien i drzwi Twojego gospodarstwa domowego. To nie wszystko. Przepisy mówią również, że zbiornik ma znajdować się co najmniej 2 metry od granicy działki. Określona jest także odległość od wodociągu czy studni. Ustawa mówi, że ma to być 15 metrów. Co więcej, umiejscowienie szamba betonowego musi być dobrze rozplanowane ze względów praktycznych. Zbiornik cały czas się zapełnia i trzeba go regularnie opróżniać. W związku z tym powinno być usytuowane w miejscu łatwo dostępnym,

Szambo betonowe jedno czy dwukomorowe?

Wybierając odpowiednie szambo betonowe, musisz zdecydować, czy zakupić zbiornik jednokomorowy, czy dwukomorowy. Jaka jest różnica między jednym a drugim produktem? Szambo betonowe dwukomorowe posiada we wnętrzu przegrodę przelewową. Jej zadaniem jest zatrzymywanie tzw. grubych ścieków. Przegroda przelewowa znajduje się przeważnie w połowie szamba. Po tej stronie płynne ścieki są przerabiane na wodę. Dzieje się to przy pomocy specjalnych bakterii. Na osadzenie szamba betonowego dwukomorowego trzeba mieć zezwolenie. Dodatkowo taki zbiornik musi być zainstalowany na suchym terenie. Wodę, która powstaje w szambie, trzeba odprowadzać przy pomocy drenażu. W ofercie naszego sklepu znajdują się zarówno zbiorniki betonowe jednokomorowe, jak i dwukomorowe. 

Dlaczego warto wybrać szambo betonowe? 

Szamba betonowe stają się coraz bardziej popularne. Produkty oferowane w tej kategorii są przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Domy jednorodzinne i zakłady przemysłowe mogą korzystać z szamba betonowego. Wrocław to jedno z większych miast w Polsce i ciągle się rozwija. Powstaje coraz więcej zakładów oraz gospodarstw domowych. W każdym z nich sprawdzi się nasze szambo betonowe. Zbiorniki z tego materiału są niezwykle trwałe. Dobrze czyszczone, prawidłowo eksploatowane, regularnie opróżniane są w stanie wytrzymać nawet do 40 lat. Produkty oferowane w tej kategorii są bardzo wytrzymałe. Ich masywna konstrukcja jest w stanie wytrzymać napór gleby, a także rozrastanie się korzeni drzew. Stworzony z najwyższej klasy betonu zbiornik od Szambo Rambo to spokój na długie lata. 

Pojemność szamba betonowego od Szambo Rambo

Nasza oferta zbiorników betonowych obejmuje następujące produkty:

  • szamba betonowe 4 m3 – 250x200x110,
  • szamba betonowe 5 m3 – 250x200x135,
  • szamba betonowe 6 m3 – 250x200x160,
  • szamba betonowe 7 m3 – 300x240x140,
  • szamba betonowe 8 m3 – 300x240x150,
  • szamba betonowe 9 m3 – 300x240x160,
  • szamba betonowe 10 m3 – standard: 300x240x180, niska: 350x240x160,
  • szamba betonowe 12 m3 – standard: 330x240x180, niska: 400x240x160, wysoka: 300x240x210.

Jak możesz zauważyć, dostępne są różnej wielkości zbiorniki betonowe. Wrocław to miasto, w którym znajdują się mniejsze i większe działki. Niezależnie od metrażu z pewnością znajdziesz dla siebie idealne szambo betonowe.