Szamba betonowe Brzesko

Nasze prefabrykowane betonowe szamba zapewniają właścicielom domów oraz firm w Brzesku niezawodne rozwiązanie dla systemów gospodarki ściekowej. Prefabrykowane betonowe szamba firmy Szambo Rambo są mocne, wodoszczelne, przyjazne dla środowiska i idealne do każdego systemu gospodarowania odpadami z Twojego domu czy przedsiębiorstwa. Szambo Rambo jako lider w produkcji oraz sprzedaży zbiorników betonowych wie, że dobrej jakości produkt to podstawa prawidłowego działania systemu wodno-kanalizacyjnego.

Czym jest szambo? Jak działają nasze zbiorniki?

Szambo to w zasadzie duży betonowy lub plastikowy pojemnik, do którego odprowadzane są ścieki z domu. Dzisiejsze zbiorniki składają się zazwyczaj z jednej lub dwóch komór. W pierwszej komorze ciała stałe ścieków osadzają się na dnie wykopu. W tym miejscu po prostu działa grawitacja: ciała stałe są cięższe od wody i dlatego opadają na dno. Ciała stałe w szambie muszą być co kilka miesięcy opróżniane.

Ciekła część ścieków może następnie przepływać przez przelewy do następnej komory. Tam sprzątanie odbywa się zgodnie z aktualnymi wymogami prawnymi. W tym celu stosuje się różne procesy techniczne. Alternatywnie ścieki mogą być również odprowadzane do złóż roślinnych, które pełnią również funkcję etapu oczyszczania biologicznego. W naszej bogatej ofercie znajdują się zarówno szamba betonowe jedno, jak i dwukomorowe

Zakup szamba betonowego – na co zwrócić uwagę? 

Zakup odpowiedniego szamba betonowego nie jest prostą czynnością. Na rynku możesz znaleźć obecnie wiele produktów. Zaczynając poszukiwania najlepszego zbiornika betonowego, musisz wiedzieć, jaką pojemność ma mieć Twoje szambo. Jeśli tego nie wiesz, wystarczy, że policzysz, jakie jest średnie zużycie wody w miesiącu w Twoim gospodarstwie domowym. Wówczas znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. W Szambo Rambo dostępne są zbiorniki jedno lub dwukomorowe o pojemności od 4 do 12 m3. Wybierając produkt danej firmy, zwróć uwagę na kompleksowość usług np. transport czy montaż. W Szambo Rambo oferujemy pomoc od początku do końca. Wiemy, że nie każdy miał do czynienia z szambem betonowym. Brzesko to jedno z miast w Polsce, w którym dostępny jest zarówno transport produktu, jak i jego instalacja. 

Dlaczego warto wybrać szambo betonowe? 

Szamba betonowe ma kilka zalet w stosunku do zbiorników plastikowych lub z włókna szklanego. Przede wszystkim są mocniejsze i trwalsze. Nasze zbiorniki betonowe są stworzone z betonu o klasie B-25. Ich przepuszczalność oznaczona jest symbolem W8. To jedne z najlepszych parametrów dla betonu. Dzięki temu możesz być pewny, że nasze szamba wytrzymają nawet w najtrudniejszych warunkach. Beton nie koroduje, nie rdzewieje ani nie rozpada się. Tak długo, jak nie pęka ani nie rozdziela się.

Dodatkowo przekonasz się, że betonowe szambo jest bardziej wytrzymała niż te z plastiku czy włókna szklanego. Są w stanie wytrzymać naciski wewnętrzne i zewnętrzne lepiej niż alternatywy. Naszym zbiornikom betonowym niestraszny jest napór gleby oraz rozrastające się korzenie drzew. W Szambo Rambo stawiamy na jakość. Na każdym etapie produkcji kontrolujemy jakość naszych zbiorników betonowych. Brzesko to jedna z wielu miejscowości w całej Polsce, gdzie oferujemy nasze kompleksowe usługi. Oprócz doradztwa przywieziemy Ci Twój zbiornik betonowy oraz osadzimy go i zainstalujemy we wskazanym miejscu.