Czy szamba betonowe są szczelne?

Podłączenie się do systemu kanalizacji nie zawsze jest dostępną opcją. Wtedy można zrobić tylko jedno – zamówić montaż szamba. Dla wielu osób, szczególnie takich, które do tej pory mieszkały w mieście, taka decyzja wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nic w tym dziwnego. Gromadzenie nieczystości w pobliżu domu jest dla nich nowością, która wymaga po prostu poszerzenia swojej wiedzy. Jedno z pytań, które pojawiają się przed wykonaniem wykopu najczęściej, to: czy szamba betonowe są szczelne? Odpowiedź na nie brzmi: tak! Ale ponieważ sprawa jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga wyjaśnień, przybliżamy ją w poniższym artykule.

Co wpływa na szczelność szamba betonowego?

Czynnikiem, który najbardziej wpływa na nieprzepuszczalność zbiornika, jest jakość surowca, z jakiego został on wykonany. Najlepsi producenci nie tylko korzystają z najlepszych technologii, które gwarantują ostateczny rezultat w postaci jakości, ale również z metod kontroli, które pozwalają ich produktom zdobyć certyfikaty poświadczające trwałość. Samo szambo betonowe, o ile oczywiście zostało wykonane zgodnie z fabrycznymi założeniami i nie doznało zniszczeń w transporcie, jest szczelne. Masa i twardość zbiornika sprawia, że jest on odporny na czynniki mechaniczne i atmosferyczne, które mogłyby naruszyć jego strukturę. Warto jednak pamiętać o tym, że na to, czy szamba betonowe są szczelne i funkcjonują właściwie, wpływ ma również właściwy montaż, do którego zalicza się również dokładną izolację.

Jakie plusy użytkowania szamb betonowych można wskazać w kontekście ich szczelności?

Podstawową zaletą szamb betonowych, która wynika z ich szczelności, jest brak konieczności dokonywania napraw czy wymiany zbiornika. Wiąże się to oczywiście z dużymi oszczędnościami. To jednak oczywiście nie jedyny aspekt. Dochodzi do tego ekologia, w tym wypadku rozumiana bardzo ogólnie, jako brak niepotrzebnej ingerencji w środowisko naturalne – a tym byłby przecież wyciek nieczystości, który zanieczyszcza glebę. Każda nieszczelność może oznaczać też oczywiście konflikt z sąsiadami, którym przeszkadzać może nie tylko nieprzyjemny zapach, ale i wpływ na znajdujący się po ich stronie płotu grunt. Tych wszystkich kłopotów można uniknąć, jeśli zdecydujemy się na zakup i fachowy montaż dobrej jakości szamba betonowego.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na szambo betonowe?

Pytanie zadane powyżej może mieć tylko jedną odpowiedź: szamba betonowe są rozwiązaniem, które posiada najlepszą relację ceny do jakości. Przy odpowiedniej instalacji nie należy spodziewać się wielu problemów związanych z eksploatacją zbiornika. Poza tym technologia z nią związana jest powszechnie znana, dlatego bez trudu znajdziemy firmę zajmującą się opróżnianiem szamb. Na rynku są już rozwiązania nowsze, czyli zbiorniki wykonane z tworzyw sztucznych. Są one jednak dość drogie i jeszcze nie na tyle powszechne, by każda ekipa fachowców poradziła sobie z ich naprawą. Wracając jednak do pytania zadanego w tytule: czy szamba betonowe są szczelne? Tak, ale… pod warunkiem, że zamawiasz je u specjalistów, którzy znakomicie poradzą sobie z instalacją, nawet w trudniejszych niż standardowe warunkach.

Jesteś już pewien, że szambo betonowe to rozwiązanie, którego potrzebujesz? A może potrzebujesz czyjejś rady? Możemy rozwiać Twoje wątpliwości! Szkoda tracić czas na korzystanie z produktów, które nie będą odpowiadać potrzebom budynku. Zadzwoń lub napisz (na naszej stronie dostępny jest formularz kontaktowy)!